V Orleáns konečnou čtvrtfinále

Na prvním letošním turnaji 3x3 Women’s Series se objevily i české reprezentantky. Celkově již šestá zastávka ženské profesionální tour se tentokrát podívala do francouzského města Orleáns a Češky nezanechaly vůbec špatnou vzpomínku.

Český tým odcestoval do Francie s mírně pozměněnou sestavou, když se ke stálicím Anně Rylichová a Alžbětě Levínské přidaly ještě chomutovská Monika Fučíková a hráčka Bánské Bystrice Kristýna Brabencová. Lvice byly nalosovány do skupiny se suverénními Francouzkami a podle toho vypadal i začátek zápasu, kdy Češky rychle prohrávaly 1:10 a po zbytek duelu se snažily zachytit tempo. V dalším průběhu přišlo přeci jen zlepšení, ale i tak domácí favoritky duely kontrolovaly a ukončily ho skóre 22:9 patnáct sekund před koncem dvojkou jedenáctibodové Laetitie Guapo. Monika Fučíková dala čtyři body, Rylichová tři a Levínská dva.

V rámci čtvrtečního programu odehrály Češky ještě jedno utkání, kdy si to přímo s Rakouskem rozdaly o postup. Český tým vedl 2:0 a 4:2, ale pak soupeř otočil do vlastního těsného trháku. Rozhodující moment přišel dvě minuty před koncem za stavu 8:8, kdy dala tři body Brabencová a dvojku Fučíková a český tým odskočil tak, že o výhru 14:10 nepřišel. Fučíková dala šest bodů, pět přidala Brabencová, dva Rylichová a jeden Levínská.

To posunulo český tým do čtvrtfinále, které je čekalo v rámci pátečního programu, kde se utkaly s Italkami. V dramatické bitvě český tým ztrácel rychle 1:5 a poté 5:9 a 6:12. V závěru český tým zabojoval a v poslední minutě dvojka Levínské snížila až na rozdíl jediného bodu, pak už ale Češky neskórovaly a Itálie urvala výhru 15:13. Celý turnaj vyhrála Francie, která ve finále zdolala další francouzský tým Clermont Ferrand.