První české vítězství na Chance 3X3 Tour

V sobotu 15. června se v Přerově odehrálo třetí kolo Chance 3x3 Tour. Turnaje se zúčastnilo patnáct týmu ze skupiny ELITE a šest týmů ze skupiny U18 BOYS. Byli mezi nimi krom českých týmů zastoupení také čtyři slovenské a tři polské týmy. Turnaj se odehrával na náměstí Přerovského povstání a umístění na bedně vybojoval pouze jeden z českých týmů.

Ze základních skupin se do čtvrtfinále probojovaly čtyři české týmy, tři polské a jeden slovenský. Bez jediné prohry postoupily pouze dva týmy. Český tým Dopijem a jdem a polský tým TEAM SPIRIT 3X3. Ve čtvrtfinále pak TEAM SPIRIT 3X3 porazil výběr KOHO ZAPALUJEŠ 21:15, Dopijem a jdem vyhráli nad Hudba Pivo Ball Hoes 18:13. MKS LOTTO 3X3 porazili ArtOfStreets BA 21:15 a semifinálovou skupinu pak už doplnili jen Profi Amatéři, když porazili AUTO LAND 3x3 21:20.

Ze semifinálových utkání se do finále poměrně suverénně dostaly týmy Dopijem a jdem a MKS LOTTO 3X3. Dopijem a jdem se v semifinálovém zápase utkali s TEAM SPIRIT 3X3 a utkání zakončili s výsledkem 21:14 a MKS LOTTO 3X3 porazili tým Profi Amatéři 21:13.

Ve finálovém souboji pak na první příčce nakonec skončil český tým Dopijem a jdem složený z Matěje Dáni, Jonáše Musila, Jana Strašáka a Ondřeje Šišky, když porazili tým MKS LOTTO 3X3, v kterém hráli Daniel Dawdo, Konrad Dawdo, Patryk Wieczorek a Wojciech Leszczyński 19:17. Na třetí příčce je pak doplnil ještě tým TEAM SPIRIT 3X3 složený z Artura Ziaja, Kacpera Indyk, Piotra Kawczyński a Lukasze Klaczek, po poražení týmu Profi Amatéři, v kterém hráli Lukáš Kantůrek, Peter Sedmák, Tomáš Mráz a Tomáš Tkadlec 20:11.

Ve skupině U18 BOYS se postupovalo rovnou do semifinále. Mezi semifinalisty se dostali týmy OAC, Kýblaři, Svěřenci Roberta a Fraudi. Do finálového utkání se kontumačně dostal tým OAC, potom co se neuskutečnil jeho zápas s týmem Svěřenci Roberta. Ve finále je pak ale porazil tým Kýblaři 18:14 složený z Daniela Dimitrova Stefanov, Matyáše Kaspříka a Rafaela Mirafuentes. Druhou příčku tedy obsadili tým OAC, v kterém byli Cedric Oupoh, Ondra Minar a Štěpán Likler a doplnil je už jen tým Fraudi v sestavě Bedřich Bednařík, Lucas Cupak, Marek Kovář a Tobiáš Velecký, kteří kontumačně vyhráli nad týmem Svěřenci Roberta.

Další kolo Chance 3X3 Tour bude následovat 22. června v brněnském areálu Vodova. Bude to čtvrté kolo turnaje a účastníci se na něm střetnou naposledy před následující měsíční pauzou, kdy na páté finálové kolo budeme muset čekat až do 20. července.

Chance 3x3 Tour 24