Přes USA cesta nevedla

Velmi slušnými výkony se prezentoval mladý český tým na další zastávce 3x3 Women’s Series v rumunské Bukurešti. Česká čtveřice Anna Rosecká, Kateřina Šotolová, Anna Rylichová a Alžběta Levínská sahala po postupu ze skupiny, nakonec bohužel oba své zápasy prohrála a na turnaji končí.

Po pražském střetu s bronzovými medailistkami z olympijských her v Tokiu Číňankami, přišel střet dokonce s úřadujícími olympijskými šampionkami z USA. Na úvod turnaje přišel duel s nově sestaveným německým týmem Düsseldorf ZOOS. Po vyrovnaném úvodu si Lvice nechaly soupeřky utéct a během dvou minut najednou ztrácely 3:10. Český tým to nezastavilo od snahy a dvě a půl minuty před koncem už Karolína Šotolová srovnávala skóre na 11:11. Koncovka ale českému týmu znovu nevyšla a byla z toho porážka 12:16. Po čtyřech bodech zaznamenaly Šotolová s Rylichovou.

Ve snaze urvat postupové místo vyzvaly Češky v podvečer americký výběr s vysokou pivotkou Lauren Cox. Ta pod košem dominovala a se sedmi body se stala nejlepší střelkyní zápasu, Češkám se ale dařilo vytahovat jí od koše a střílet přes ní volné střely z dlouhé nebo střední vzdálenosti. Američanky od začátku zápas kontrolovaly, chodily si pro fauly a držely těsné vedení, nedařilo se jim však český tým setřást. Když se pak chytily Lvice z dálky, bylo vyrovnáno 7:7. Šance byla i v závěru, kdy Češky snížily na 12:14, některé své šance bohužel nevyužily a Američanky ukončily zápas minutu před limitem dvojkou na 14:21. Šest bodů zaznamenala Anna Rosecká, čtyři Anna Rylichová.