Odstartovala take Dětská 3x3 Tour i s mezinárodní účastí

Stejně jako se o víkendu spustila Chance 3x3 Tour turnajem v Kroměříži, rozjela se také návazná série turnajů Dětská 3x3 Tour. Celkem se v mládežnických kategoriích zúčastnilo 10 týmů v kategoriích U14 mix a U16 chlapci. Protože Kroměříž zasáhla během dne průtrž mračen, byl turnaj přesunut do tělocvičny. Díky účasti slovenského týmu v kategorii chlapců měl turnaj také mezinárodní nádech.

V rámci turnaje mixů U14 se šest týmů rozdělilo do dvou skupin po třech. Ve svých skupinách kralovaly celky Just 4 a Modré bikiny, což byl jediný čistě dívčí tým. Modré bikiny ale v semifinále relativně překvapivě prohrály s domácím celkem Riskáči 2:4. I druhé nasazené jedničky se v semifinále trápily, ale nakonec Just 4 zdolali BasketBar Zlín 5:3. Poražení semifinalisté následně svedli velmi dramatickou bitvu o třetí místo, kde muselo rozhodovat až prodloužení. V něm byl šťastnější tým BasketBar Zlín, který přehrál děvčata Modré bikiny 6:5. Ve finále pak skvělou formu z průběhu celého turnaje potvrdili Just 4 vítězstvím nad celkem Riskáči 16:4.

V kategorii chlapců U16 se čtyři celky utkaly každý s každým v jedné skupině a následně se první s druhým střetli ve finále a třetí se čtvrtým o bronz. Základní skupina byla plná vyrovnaných zápasů a hned tři celky skončily se stejnou bilancí dvou výher a jedné porážky, rozhodovat o pořadí tak muselo skóre ze vzájemných zápasů.

Do souboje o třetí místo šly Žabiny proti slovenskému celku 3x3 Basketball Trenčín, který zdolal soupeře 8:3 a získal tak třetí místo. Do finále se díky skóre dostaly celky TJ Slávia Kroměříž a Bukyho borci. Finálový duel pak byl pravou ozdobou turnaje, když muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém díky koši s faulem získali cennou výhru 13:11 chlapci TJ Slávie Kroměříž.