Levhartice jsou v Profi Tour neporazitelné

Stylem start – cíl ovládly turnaje 3x3 Profi Tour v ženské kategorii Levhartice Chomutov. Kvalitní výkony podávali také mužští šampioni – Basketball Nymburk, kteří po dvou druhých místech z úvodních turnajů opanovali pražské finále.

Turnaj byl v rámci finále poprvé dvoudenní a hrálo se ve spojení s vrcholícími oslavami sto let basketbalu v Česku a na Slovensku na pražském náměstí Republiky. První den přinesl nádherné počasí, a i skvělé výkony, které vynesly cestu do semifinále v ženské kategorii mezi šesticí celků Chomutovu a brněnským Žabinám ve skupině A a Slovance s Brandýsem ve skupině B. V „áčku“ sice KP TANY zvítězilo nad Žabinami, jejich duely ale byly pro kvůli účasti hráček mimo aktuální soupisku kontumovány. Levhartice byly jinak suverénní, podobně pak Slovanka. Mezi muži se kompletní středeční program nekonal, neboť po dunku píseckého Jakuba Skaličky byla poškozena konstrukce koše a poslední dva duely středy se přesnunuly na čtvrtek. Suverénní byli hráči Písku, vítězové druhého turnaje z Humpolce, kteří ve skupině A ani jednou nepadli a postoupili společně s Basketem Brno. Extrémně dramatická byla situace ve skupině B, kde Děčín nevyhrál ani jeden zápas a trio Pardubice – Nymburk a Opava zvítězilo dvakrát. Kvůli nejmenšímu počtu bodů vypadla Opava a postoupily tak Pardubice s Nymburkem.

Mezi vozíčkáři kralovaly v pětici týmů celky z Českých Budějovic. Jejich áčko Tigers vyhrálo všechny zápasy a zdolalo i ve finále WBS Pardubice 9:6, budějovické béčko skončilo třetí, když v posledním utkání přehrálo SK Hobit Brno 7:2. Slavia tedy sestava Jan Herman, Ivan Nestával, Adam Šimonek a Milan Šimonek.

Čtvrteční program pak měl ještě jiné specifikum, a to počasí. Nádherný den na náměstí Republiky se z ničeho nic změnil v obrovskou průtrž mračen a celý turnaj se tak přesouval do haly Královka na Letnou. Tam pak ke svému triumfu dokráčely Levhartice Chomutov po výhře v semifinále nad Brandýsem 21:7 a ve finále nad Slovankou 19:13. Třetí skončily Žabiny, které zdolaly Brandýs 20:12. Levhartice hrály v tradiční sestavě Kateřina Bartoňová, Eliška Brejchová, Monika Fučíková a Anna Rylichová. Možná nejlepší zápas turnaj pak nabídlo semifinále mužů mezi Pískem a Nymburkem, které ovládli Středočeši 21:19. Ve druhém semifinále Basket Brno zdolal Pardubice 20:16. Písek obsadil třetí místo výhrou nad Pardubicemi 21:11 a před časovým limitem skončilo i finále, které vyhrál Nymburk nad Brnem 22:12.