Do play off v Číně

Do čtvrtfinále turnaje Women’s Series v čínském Pao-Tingu se probojovaly české basketbalistky 3x3 v sestavě Monika Fučíková, Eliška Hálová, Petra Malíková a Julia Vydrová. Český tým se z třetího místa ve skupině probojoval do sobotního play off, ve kterém bohužel vypadly s Německem.

Lvice odstartovaly turnaj vyrovnanou bitvou s reprezentací Číny. Český tým se dostal z úvodní ztráty 0:4 a 5:9 a devadesát sekund před koncem bylo potřetí srovnáno, tentokrát 13:13. Pak už ale skórovaly pouze Číňanky a dovedly zápas k výhře 16:13. Petra Malíková s Eliškou Hálovou daly po čtyřech bodech.

Ve druhém utkání Češky zdolaly po další vyrovnané bitvě Mongolsko, výsledkem 18:16. Duel byl dlouho vyrovnaný. Mongolky odskočily do vedení 10:7, pak dokonce do trháku 13:8 a 15:10. Od stavu 16:13 Češky ale v posledních dvou a půl minutách zavřely obranu, nedostaly ani koš a dvojka Elišky Hálové finálně otočila na 18:16. Ta se stala s osmi body nejlepší střelkyní zápasu.

V posledním duelu v základní skupině pak český tým nestačil na další čínský tým Sc. Yuanda 16:17. Češky měly dlouho více ze hry – vedly 8:3, pak i 14:9, ale náskok jim nevydržel a v poslední minutě bylo najednou srovnáno. Těsně před klaksonem znamenající prodloužení se Číňanky prosadily ještě jednou a urvaly výhru.

To odsunulo český tým do nutnosti nastoupit ve čtvrtfinále proti silnému Německu. Tenhle duel bohužel Lvicím od začátku utekl, Němky vedly rychle 7:3 a když se podařilo Češkám stáhnout na 10:9, přišel další nápor, ze kterého se český tým už nedostal a prohrál 13:19. Turnaj ovládl tým Číny před Sc. Yuanda finálovou výhrou 21:11.