Úvodní WS v Šanghaji jako generálka na MS
Zatímco muži načali svoji letošní sezonu úspěšnou kvalifikací na mistrovství světa, které první týden hostí polská Varšava, české reprezentantky nastoupí do úvodního turnaje v rámci Women's Series v sobotu 16. května v Šanghaji. Čtveřice Kateřina Galíčková, Monika Fučíková, Anna Rylichová a Karolina Šotolová ve skupinové fázi vyzvou Ulaanbaatar a Austrálii.
České reprezentantky, stejně jako muže, za dva týdny čeká první vrchol sezony v podobě mistrovství světa ve Varšavě. Do té doby však mají pouze jednu šanci otestovat svoji letošní formu na mezinárodním měřítku. První a jedinou zastávkou Women's Series před světovým šampionátem hostí čínská Šanghaj a lvice na ní v základní skupině vyzvou Ulaanbaatar a vítězky kvalifikace z Austrálie.
Do nedělních vyřazovacích bojů postupují dva první týmy, které se křížem utkají s vedlejšími skupinami podle principu A1 vs. C2 / B1 vs. D2 (atd.). Favoritkami turnaje budou opět reprezentantky Nizozemska.
Karolina Šotolová, hráčka: "Na turnaj jedeme s cílem se sehrát, vyzkoušet nové akce a pohyby, které trénujeme. Zároveň chceme nabrat co nejvíc herní jistoty a co nejlépe se připravit směrem k MS. Máme hratelnou skupinu, takže určitě chceme bojovat o nejlepší výsledek a postup ze skupiny. Favoritkami budou klasicky Holanďanky, Ázerbájdžán a myslím si, že hodně silný bude i jeden z domácích týmů z Číny."
Rozpis českých zápasů ve skupině C:
sobota 16. května: Ulánbátar Amazons (Mongolsko) – Česko 11:55 | Česko – Austrálie 14:45
Další podrobnosti k Women's Series najdete přímo na webových stránkách turnaje.









.png)
.png)
.png)